Udostępnij...

280

W ubiegły czwartek zawitała do nas dostawa pełna ślicznych rybek, które będą cieszyć wasze oczy! Specjalnie dla Was sprowadziliśmy wiele gatunków ryb ozdobnych, a wśród nich Paletka (łac. Symphysodon discus) te akurat dostępne w punkcie na Sobieskiego 6 w Legionowie.

 

https://www.facebook.com/sklepzoonemo/videos/1864184676986911/

 

Te piękne gatunek ryby z rodziny pielęgnicowatych, jest rybą popularną w hodowli akwaryjnej. Po raz pierwszy gatunek opisał Johann Jakob Heckel w roku 1840.

Zamieszkuje miejsca o spokojnym nurcie rzeki, jej zatoczki i rozlewiska dorzecza rzeki Amazonki (Rio Manacapuru, Rio Abacaxis, Rio Tapajós, Rio Trombetas, Rio Urubu, Xingu, Rio Negro (od miasta Manaus do ujścia rzeki Rio Branco). Żyje w tzw. „czarnej wodzie” o widoczności sięgającej 250 cm w głąb, w miejscach bogatych w roślinność, w sąsiedztwie zanurzonych korzeni drzew, gdzie w razie potrzeby znajduje dobre schronienie. Żyje w grupach liczących kilka do kilkadziesiąt sztuk, często występuje z gatunkiem skalar.

Najbardziej wartościowe gatunki pochodzą z rejonu Parku Narodowego Anavilhanas na rzece Rio Negro gdzie w Archipelagu Anavilhana liczącym ok. 400 wysp i obejmującym obszar 350.018 ha gatunek ten ma najlepsze warunki do życia[7].

Co możemy wyczytać w naszej internetowej encyklopedii, czyli wikipedii – https://pl.wikipedia.org/wiki/Paletka_dyskowiec

Towar dowozimy bezpłatnie! ZOBACZ

To może Ci się spodobać


Udostępnij...
BLOG